הגשת סיפורים ומאמרים


for English submission guidelines look here

אנו שמחים לקבל מאמרים, ביקורות וסיפורים בכל צורה, סוג וצבע, ובלבד שיהיו טובים. עם זאת, אנו ממליצים לשלוח את הקבצים בגופן david או Arial. אם מופיעים בקובץ קטעים שנגזרו מאתרים ברשת, יש לוודא שלא השתרבבו לתוכו סימנים בפונט לא עברי, כגון רווחים, סימני שאלה, סימני קריאה ומקפים בפונט אנגלי.

המעוניינים לשלוח את פרי עבודתם ל"בלי פאניקה" מתבקשים לעמוד בתנאים הבאים:

מאמרים

אורך: 1,000 מילים ומעלה.
על המאמרים לעסוק ביצירה הספקולטיבית (מדע בדיוני, פנטסיה וכו') בתחומי הספרות, הקולנוע, הטלוויזיה, הקומיקס, האמנות או המוזיקה. נשמח לקבל סקירות על סופרים, על ז'אנרים, מאמרים השוואתיים בין יצירות שונות, וכן מאמרים הבוחנים לעומק אספקטים אלה ואחרים בספר, סרט וכו'.

איננו מקבלים מאמרים בנושאי עתידנות או מדע פופולרי, פרט למאמרים קלאסיים שהשפיעו השפעה מהותית על המדע הבדיוני. כמו כן איננו מקבלים מאמרים שהופיעו בעברית בגירסה זו או אחרת בכתב עת אחר, מודפס או אלקטרוני, למעט פרקים מספרים חדשים ושיתופי פעולה יזומים.

המאמרים הנשלחים ל"בלי פאניקה" עוברים עריכה קפדנית. עם זאת, חובה על הכותבים לבדוק את אמיתות העובדות והפרטים המוזכרים במאמר ולוודא שהמידע המופיע בו מדויק ומלא.

ביקורות

אורך: 1,500-500 מילה.
על ביקורת לעסוק ביצירה אחת (ספר, סרט או קומיקס) או סדרה. חובה שיהיה אפשר להבין ממנה בקווים כלליים את העלילה ושתהיה בה קביעה ערכית מנומקת על איכות היצירה.

סיפורי מקור

אורך: 2,000 עד 10,000 מילה. לעתים נדירות נהיה מוכנים לשקול חריגה מגבולות אלה, בכפוף לשיקולי המערכת ולאיכות היצירה.
חובה לבצע הגהה טרם הגשת הסיפור. סיפורים מלאי שגיאות לשוניות יידחו אוטומטית. רצוי מאוד להעביר את הסיפורים לאנשים נוספים (ובכלל זה פורומי כתיבה) ולקבל מהם הערות לפני הגשתם לפרסום. כמו כן, מומלץ לכותבים מתחילים לעיין בתשומת לב בלקסיקון טרקי סיטי.
שימו לב! ככלל איננו מעוניינים בסיפורי פואנטה. אנו מעדיפים סיפורים שהרעיון משמש בהם כנקודת מוצא לעלילה מורכבת עם דמויות מעניינות, ולא כמסקנה שאליה הסיפור מנסה להוביל. אם יש לכם רעיון טוב, השתמשו בו כדי לכתוב סיפור מעניין, אל תנצלו את הסיפור רק להעברת רעיון. עדיפות תינתן לסיפורים מבוססי עלילה ודמויות על פני סיפורים מבוססי רעיון. הוספת איור לסיפור לא תגדיל את הסיכוי שיתקבל, ואולי אף להיפך. אנא שלחו את הסיפור בלבד.
כמו כן איננו מעוניינים בסיפורים סוריאליסטיים. מדע בדיוני ופנטזיה הם ז'אנרים המבוססים על היגיון פנימי יציב, ובדרך כלל אינם מתיישבים עם כתיבה סוריאליסטית.

סיפורים מתורגמים

אנו שמחים לקבל המלצות לסיפורים באנגלית שראויים לדעתכם להופיע בעברית. עם זאת, אין טעם להמליץ על סיפורים של סופרים שהלכו לעולמם אך הזכויות על יצירותיהם טרם פגו.
המעוניינים לתרגם סיפורים עבור בלי פאניקה מתבקשים לפנות לרמי שלהבת בכתובת mssrami@gmail.com ולפרט את הנסיון הקודם שלהם בתחום (אם קיים).

"ספוילרים"

מאמרים – תכליתם של מאמרים היא להעניק לקוראיהם תמונה כמה שיותר מלאה וכמה שיותר מפורטת על הנושא שבו מדובר. אין להימנע בשום פנים ואופן ממסירת מידע רלוונטי לנושא המאמר, גם אם מידע זה עלול לחשוף פרטים מהותיים מעלילות היצירות שמוזכרות במאמר.

ביקורות – ככלל, מוטב למעט בחשיפת פרטים שעלולים לקלקל לקורא את הנאת הקריאה או הצפיה הראשונית. עם זאת, הימנעות זו אינה כוללת פרטים המופיעים בתחילת הספר, בדש האחורי או כאלה הידועים לרוב הציבור. בביקורות על יצירות קלאסיות (דוגמת "המוסד", "חולית", "שר הטבעות" וכדומה), ההסתייגות הזאת אינה תקפה, והכותב רשאי להניח שהקוראים מכירים את היצירה. אם מסירת מידע משלבי העלילה המתקדמים חיונית להעברת הרעיון בביקורת, אין כל מניעה לעשות זאת, אך במקרה זה יש להתריע על כך בפני העורך.


תשלום

אין, מצטערים.


אופן הגשה

את הסיפורים, המאמרים והביקורות יש לשלוח בדואר אלקטרוני בלבד אל כתובת הדואל mssrami@gmail.com, בקובץ וורד (doc) או טקסט עשיר (rtf) ולהסביר בגוף הדואל במה בדיוק מדובר. מכתבים ריקים מתוכן ימחקו אוטומטית.

בגוף המאמר/הסיפור יש לציין את הפרטים הבאים:

  1. שמו המלא של המחבר. פרט למקרים נדירים ומנומקים איננו מפרסמים כתבות וסיפורים תחת כינויי אינטרנט בדויים.
  2. בסיפורים – שם הסיפור. לביקורות ולמאמרים אין חובה לתת כותרת.
  3. קישורים רלוונטיים (רצוי).
  4. תמונות ואיורים (מרכיב רצוי מאוד במאמרים, אך בלתי נחוץ בסיפורים) יש לצרף בקבצים נפרדים.

לתשומת לבכם – אין להגיש מאמר או סיפור לכמה כתבי עת במקביל.
כמו כן, אין לפרסם מחדש תוכן שפורסם בעבר ב"בלי פאניקה" בלי לבקש את אישורנו לכך, ואין לפרסם בשום מקרה טיוטות של הסיפור, המאמר או הביקורת.
התנאים המפורטים בדף זה הם תנאים מינימליים אך מחייבים. משלוח חומר לפרסום בבלי פאניקה מהווה הסכמה לתנאים אלה.


לקסיקון טרקי סיטי