על בלי פאניקה


מי אנחנו

"בלי פאניקה" הוא כתב עת אינטרנטי למדע בדיוני ולפנטסיה. הוא מיועד לפרסום מיטב המאמרים, הביקורות והסיפורים, ולהוות מקור איכותי למידע ולדיונים על אודות המדע הבדיוני והפנטסיה.

אנו שמים דגש מיוחד על סיפורת חדשה. לשם כך אנו פועלים מזה כמה שנים לתרגום מיטב סיפורי המדע הבדיוני והפנטסיה המפורסמים כעת בחו"ל, ומשמשים כיום הבמה האינטרנטית העיקרית לפרסום סיפורת ספקולטיבית מקורית. גולת הכותרת במגמה זו היא מיזמי הכתיבה המיוחדים שלנו, ובראש ובראשונה "גלגל המזלות", ו"בין הזמנים – בחזרה לאספמיה".

חובבי הז'אנר יוכלו למצוא באתר מקורות מידע ייחודיים, ובהם רשימת ארז, הכוללת את כל הספרים שיצאו בז'אנר בעברית, רשימת סיפורי המדע הבדיוני והפנטסיה שהתפרסמו בעברית, רשימת חנויות לספרים משומשים בישראל, המלצות לסדר הקריאה של סדרות, רשימת סרטים, וכן המלצות קריאה וצפיה לספרים, קולנוע, אנימה וקומיקס.

למה "בלי פאניקה"?

ראשית, כי זו תמיד עצה טובה.

ושנית, זו עצה טובה במיוחד לחובבי הז'אנר הרוצים לעלות כטרמפיסטים למסע שיוביל אותם אל מיטב התכנים שניתן למצוא ברשת.

מאין באנו?

"בלי פאניקה" נולד במקור ב-28 באוקטובר 2000 כדף הקהילה של פורום מדע בדיוני ופנטסיה באורט. בראשית ימיו ניהלה אותו הדס פרבר, שהיתה אז מנהלת הפורום, והחל ממרץ 2001 ממלא את התפקיד רמי שלהבת. בהדרגה האתר הפך מ"עיתון-פורום" לכתב עת עצמאי ומגוון בהרבה, ונשאר כך עד היום. במרץ 2006 עברנו מאורט אל האתר הנוכחי.

למי שייכים התכנים?

אם לא צוין אחרת, זכויות היוצרים על כל התכנים הערוכים המתפרסמים באתר שייכות ל"בלי פאניקה" ולכותבים. אין להעתיק, לשכפל, להקליט, לאחסן במאגר מידע או לעשות כל שימוש אחר שמפר את זכויות היוצרים על כל תוכן מהאתר בכל דרך או אמצעי אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר. שימוש מסחרי מכל סוג בחומרים שהתפרסמו ב"בלי פאניקה" אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב מבעלי האתר.

צוות האתר

מייסדים: הדס פרבר ופורום מדע בדיוני ופנטסיה באורט

עורך ראשי: רמי שלהבת

עורכת משנה: גלי אחיטוב

ניהול האתר: יעל פורמן (ראו גם תוספים ותודות טכניות)

עיצוב: דורה קישינבסקי

איור לוגו: מיכאל גרוסברג

סייעו בהעברת האתר: עירית צוק וחגית וינר