על בלי פאניקה


מי אנחנו

"בלי פאניקה" הוא כתב עת אינטרנטי למדע בדיוני ולפנטסיה. הוא מיועד לפרסום מיטב המאמרים, הביקורות והסיפורים, ולהוות מקור איכותי למידע ולדיונים על אודות המדע הבדיוני והפנטסיה.

אנו שמים דגש מיוחד על סיפורת חדשה. לשם כך אנו פועלים לתרגום מיטב סיפורי המדע הבדיוני והפנטסיה המפורסמים כעת בחו"ל, ומשמשים במה אינטרנטית מרכזית לפרסום סיפורת ספקולטיבית מקורית.

חובבי הז'אנר יוכלו למצוא באתר מקורות מידע ייחודיים, ובהם רשימת ארז, הכוללת חלק ניכר מהספרים שיצאו בז'אנר בעברית עד שנת 2005, רשימת סיפורי המדע הבדיוני והפנטסיה שהתפרסמו בעברית, המלצות לסדר הקריאה של סדרות, רשימת סרטים ישנים בז'אנר, וכן המלצות קריאה וצפייה לספרים, קולנוע, אנימה וקומיקס.

למה "בלי פאניקה"?

ראשית, כי זו תמיד עצה טובה.

ושנית, זו עצה טובה במיוחד לחובבי הז'אנר הרוצים לעלות כטרמפיסטים למסע שיוביל אותם אל מיטב התכנים שניתן למצוא ברשת.

מאין באנו?

"בלי פאניקה" נולד ב-28 באוקטובר 2000 כדף הקהילה של פורום מדע בדיוני ופנטסיה ברשת הפורומים של אורט. בראשית ימיו ניהלה אותו הדס פרבר, שהיתה אז מנהלת הפורום, והחל ממרץ 2001 ממלא את התפקיד רמי שלהבת. בהדרגה האתר הפך מ"עיתון פורום" לכתב עת עצמאי ומגוון בהרבה, ונשאר כך עד היום. במרץ 2006 עברנו מאורט אל האתר הנוכחי.

למי שייכים התכנים?

אם לא צוין אחרת, זכויות היוצרים על כל התכנים הערוכים המתפרסמים באתר שייכות ל"בלי פאניקה" ולכותבים. אין להעתיק, לשכפל, להקליט, לאחסן במאגר מידע או לעשות כל שימוש אחר שמפר את זכויות היוצרים על כל תוכן מהאתר בכל דרך או אמצעי אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר. שימוש מסחרי מכל סוג בחומרים שהתפרסמו ב"בלי פאניקה" אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב מבעלי האתר.

צוות האתר

מייסדים: הדס פרבר ופורום מדע בדיוני ופנטזיה ברשת אורט

עורך ראשי: רמי שלהבת

עורכת סיפורת מתורגמת: טל קרן

ניהול האתר: יעל פורמן (ראו גם תוספים ותודות טכניות)

עיצוב: דורה קישינבסקי

איור לוגו: מיכאל גרוסברג

שם האתר: חמוטל לוין וחברי פורום מדע בדיוני ופנטזיה ברשת אורט

סייעו בהעברת האתר: עירית צוק וחגית וינר