מיכה יניב


אתר: http://www.wiki.imga.org.il

מדריך טיפוס סלע והרים גבוהים ומטפס עליהם בעצמו. בונה קירות טיפוס, מטפל בילדים ובני נוער עם בעיות קשב וריכוז, התנהגות ויציבה על קירות טיפוס ביתיים וגדולים. חובב מדע בדיוני מגיל צעיר וקורא כמעט רק מדע בדיוני, אבל כל מה שיש. מלבד זאת עושה דוקטורט, עובד על פרויקט אנציקלופדית הטיפוס (ראו קישור), רוכב על אופניים, רץ ומנגן בחליל, גר בבית זית עם נורית זוגתו ועם ילדיו יערה ומעין וחתולתו שמש. ו... כותב לפעמים על כל אלה.


מאמרים וסיפורים באתר:

חולית – הסרט שלא היה מעולם

02 ביוני 2017 | מאת

טובי אמני העיצוב התאספו ב-1975 סביב יוצר אומן גדול אחד: אלחנדרו ג'ודורובסקי. המטרה: צילומי הסרט "חולית". האמצעים: דלים. התוצאה: לעולם לא נדע… אבל נהדר לדמיין.

מוביוס, פרסונת המדע הבדיוני המופרעת של ז'אן ז'ירו

07 באפריל 2014 | מאת

כבר דנו לא מעט באמן הקומיקס מוביוס (ז'אן ז'ירו) בכתבות קודמות באתר. הפעם בחרנו להתחקות אחרי השפעתו על יוצרי מדע בדיוני אחרים ובביוגרפיה הייחודית של מוביוס עצמו.

מוביוס/ז'יר: שני אמנים בגוף אחד

25 באפריל 2012 | מאת

ז'אן ז'ירו, שהלך לעולמו השנה, היה מאמני הקומיקס הגדולים באירופה, ובעולם כולו. גדול מספיק כדי לאכלס במוחו יוצר מערבונים מבריק אך שמרן, לצד אמן מדע בדיוני פורץ דרך.

ג'ודוברס – היקום של אלחנדרו ג'ודורובסקי

21 בפברואר 2009 | מאת

במאי אוונגרד נערץ, תסריטאי, סופר, שחקן, מורה רוחני, מלחין, פנטומימאי, אך מעל הכל אמן קומיקס מהשורה הראשונה. על עולם הקומיקס המורכב והייחודי של אלחנדרו ג'ודורובסקי.

היסטוריה של קומיקס צרפתי, ועוד כמה הערות

11 בנובמבר 2008 | מאת

מטינטין לבלייק ומורטימר, מלאקי לוק לאסטריקס והלאה ל-Heavy Metal. הקומיקס בצרפת ובבלגיה חי ובועט כבר למעלה מ-80 שנה. סקירה.

ולריאן – סוכן זמן-חלל

12 ביולי 2004 | מאת

קומיקס בצרפת נחשב תחום ספרותי רציני. ניתן למצוא בו מגוון של יצירות, בכל תחום שאפשר להעלות על הדעת. מבין סדרות המדע הבדיוני הקלאסיות, ולריאן היא מהאהובות ביותר. סקירה.

קומיקס מדע בדיוני צרפתי – אנקי בילאל ופועלו

19 במאי 2004 | מאת

אנקי בילאל הוא מהבולטים ביוצרי הקומיקס בצרפת. הוא אחראי לטרילוגיית ניקופול, immortel ושלל יצירות נוספות. סקירה.